Jízdou historickou tramvají a setkáním v prostoru Písecké brány si Skautská nadace Jaroslava Foglara v neděli 15. května 2022 připomněla se svými příznivci a spolupracovníky svojí dvacetiletou existenci.

Účastníci jízdy měli možnost si vyslechnout která pražská místa jsou spojena s Jaroslavem Foglarem, událostmi oddílů Hoši od Bobří řeky který vedl a skautskou historií. Obdobná akce se uskutečnila už v roce 1987 pod názvem Po stopách hochů od Bobří řeky, kdy se v tramvaji projíždějící Prahou uskutečnila beseda s Jaroslavem Foglarem.

Skautská nadace pečuje o jeho dílo a odkaz Jaroslava Foglara, snaží se, aby se spisovatelovo jméno a myšlenky neztratily z veřejného prostoru na znovuvydávání knih podporuje nejrůznější projekty s foglarovskou tematikou, podporuje výstavby a rekonstrukce skautských kluboven.

Jaroslav Foglar byl český spisovatel literatury pro mládež, skaut, redaktor několika dětských časopisů. Mezi jeho nejznámější díla patří stínadelská trilogie a komiksové příběhy Rychlých šípu. Zemřel 23. ledna 1999 ve věku 91 let.